SPEKTAKL „LILIA”

SPEKTAKL „LILIA”

23 marca - 16:00 - 17:00

wstęp wolny

W Wielkim Poście, a więc w czasie szczególnej refleksji i modlitwy zapraszamy na kolejną odsłonę „Lilii”!
Tym razem spotkamy się w Piekarach Śląskich, czyli w miejscu szczególnie oddanym Maryi - Matce Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Chcemy wraz z Nią wnikać jeszcze głębiej w Misterium Chrystusa i w ten sposób przygotować nasze serca na świętowanie tajemnic Jego Paschy.

KEDY?
Sobota, 23 marca 2024 r. godz.: 16:00.

GDZIE?
ul. Bytomska 73

Bilety: wstęp wolny, po spektaklu będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na rzecz Teatru Tańca Lilia

Spektakl „Lilia” to tajemnice Różańca św. opowiedziane tańcem. Podobnie, jak w modlitwie różańcowej, tak w czasie spektaklu, wpatrujemy się w Maryję - cichą, wierną, zawsze obecną przy swoim Synu. Kontemplujemy Jej całkowite oddanie się Bogu - w radości, w bólu i w chwale nieba, i szukamy w Niej inspiracji do przeżywania tajemnic naszego życia w zjednoczeniu z Chrystusem.
Chcemy, aby „Lilia” była niczym innym, jak medytacją - modlitwą i rozważaniem, czasem trwania wraz z Maryją w Bożej obecności i otwierania serca na jej oczyszczającą moc.
I Was zapraszamy do tej medytacji - nie tylko do obejrzenia, ale do doświadczenia spektaklu. Niech jego owocem będzie „Magnificat” - wyśpiewane (i wytańczone ) wraz z Maryją uwielbienie Boga za wielkie dzieła, których nieustannie dokonuje w naszym życiu.

ZAPRASZAMY!