Od ponad 50 lat zajmujemy się organizacją koncertów, recitali, spektakli teatralnych, spotkań autorskich, wystaw, przeglądów, festiwali oraz różnego rodzaju imprez plenerowych.

jest samorządową instytucją kultury powołaną do życia dnia 14 sierpnia 1970 r. w której skład wchodzą:
Miejski Dom Kultury przy ulicy Bytomskiej 73
Filia Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Tarnogórskiej 49
Powstałe w 1996 roku Radio Piekary
Powstałe w 2015 roku Kino Zacisze

Główna działalność MDK polega na tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury.
Od ponad 50 lat instytucja zajmuje się organizacja koncertów, recitali, spektakli teatralnych, spotkań autorskich, wystaw, przeglądów, festiwali oraz różnego rodzaju imprez plenerowych. Podtrzymuje tradycję lokalną, regionalną i narodową. Promuje polskie dziedzictwo narodowe. Realizowane zadania maja na celu stworzenie jak najlepszych warunków do wszechstronnego rozwoju mieszkańców poprzez edukację kulturalną, kształtującą nawyki odbiorcy wartości kulturowych.

Miejski Dom Kultury współpracuje ze szkołami, stowarzyszeniami, innymi ośrodkami kultury oraz przedsiębiorcami przy realizacji wydarzeń kulturalnych i innych uroczystości.

Będąc inicjatorem i organizatorem wielu przedsięwzięć kulturalnych i społecznych, MDK posiada zarówno bogate zaplecze techniczne, jak i wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, która zapewnia profesjonalną obsługę różnorodnych przedsięwzięć i imprez.

Pracownicy i współpracownicy

Marcin Baron

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury

Katarzyna Ogłodek

Specjalista do spraw obsługi sekretariatu

Ewa Sowa

Animator Kultury
Napisz wiadomość:
ewa.sowa@mdk.piekary.pl

Sebastian Mierzwa

Animator Kultury

Grażyna Michella

Specjalista do spraw marketingu

Łukasz Sowa

Realizator audio-video
Napisz wiadomość:
lukasz.sowa@mdk.piekary.pl

Zapoznaj się z naszą ofertą

Odpowiemy na wszystkie pytania!