SPOTKANIE AUTORSKIE

3 kwietnia - 18:00 - 19:00

UWAGA! Wymagana rejestracja
poprzez formularz znajdujący się na dole strony.

Sabina Waszut

Sabina Waszut – pisarka i felietonistka. Autorka kilkunastu powieści historycznych
i obyczajowych. Jej debiutancka powieść „Rozdroża” (2014) zdobyła nagrodę główną Festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach w kategorii „Pióro” oraz została nominowana do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”. Za powieści „Narzeczona z getta” (2019) i „Emigranci. Podróż za horyzont” (2021) autorka została nominowana do nagrody „Książka Roku” portalu Lubimyczytać.pl.

Jej najnowsza książka „Sztuczny miód” to poruszająca opowieść o tym, jak żyło się u schyłku PRL-u, w niepewnych czasach, gdy czuło się wiszące w powietrzu napięcie, ale ludzie nie skąpili sobie życzliwości.

Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Chorzów w Dziedzinie Kultury. Współpracuje z miesięcznikiem kulturalnym „Chorzów Miasto Kultury”, do którego pisze felietony
i opowiadania w odcinkach. Mieszka na Śląsku. Najczęściej można ją spotkać na górskich szlakach.

Jak możemy się z Tobą skontaktować?

*pola wymagane