ZAJĘCIA W MDK

parallax background

Sekcja plastyczna FLEK


Amatorska pracownia malarstwa działająca przy Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich istnieje nieprzerwanie od 1979 roku. Obecny instruktor sekcji plastycznej Ryszard Tobór był jednym z trzech założycieli sekcji. Grupa spotyka się regularnie w pracowni mieszczącej się w budynku MDK. Wspólna pasja łącząca tych ludzi skupia ich wokół dyskusji na temat sztuki i technik malarskich, wymiany spostrzeżeń oraz rozwoju własnych umiejętności manualnych. Członkowie sekcji wielokrotnie zdobywali pierwsze miejsca w prestiżowym konkursie im. Pawła Wróbla w Katowicach, brali udział w wielu konkursach, wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. „Barwy Śląska”. W 2016 roku sekcji plastycznej przyznano Nagrodę Miasta Piekary Śląskie w dziedzinie kultury im. Wawrzyńca Hajdy. Członkowie Pracowni organizują również coroczne plenery oraz wystawy, na których mają okazję zaprezentować swój najnowszy dorobek artystyczny.

 

32 287 28 80

Zadzwoń lub napisz wiadomość, a my powiemy co dalej!

parallax background

Klub turystyki kwalifikowanej BE-LOĆ


Klub działający od listopada 1987 roku przy Miejskim Domu Kultury. Skupia ludzi zainteresowanych uprawianiem turystyki kwalifikowanej we wszelkich jej formach i specjalnościach. Są tu piechurzy, kajakarze, wspinacze czy kolarze, ale spotkać można także paralotniarzy, speleologów, żeglarzy. Są specjaliści od koni czy imprez na orientację. Klubowicze pasjonują się też wieloma dziedzinami pokrewnymi turystyce jak: fotografia krajoznawcza, piosenka turystyczna, ochrona przyrody, geocaching, terenoznawstwo, ornitologia czy historia regionu. W swoich specjalnościach „belociowcy” osiągają wysoki poziom fachowości, który niejednokrotnie przekłada się na sukcesy w skali województwa i kraju. Najbardziej znaczące, to wielokrotne zdobycie Pucharu Województwa Śląskiego w Marszach na Orientację w kategoriach indywidualnych i drużynowej oraz drużynowe mistrzostwo Polski w Turystycznych Imprezach na Orientację w ramach reprezentacji województwa śląskiego. Siedziba Klubu to miłe pomieszczenie na poddaszu MDK, gdzie klubowicze spotykają się w każdy piątek, by planować kolejne wyprawy, wspominać dawne przygody, szkolić się do najbliższych zawodów, podnosić poziom wiedzy krajoznawczej, czy po prostu spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Przynależność do klubu w żaden sposób nie zależy od wieku, wykształcenia czy zamożności, każdy może stać się jednym z nich. Aby do nich dołączyć, trzeba być jedynie gotowym na wyrzeczenia i niewygody, być wytrwałym i wrażliwym jednocześnie, ale przede wszystkim trzeba umieć darzyć przyjaźnią innych ludzi i miłością swój Kraj.

 
gdpr-image
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza ich akceptację. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.
Skip to content