KONWERSJA CYFROWA

Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich bierze udział w programie Konwersja cyfrowa domów kultury.

Jest to projekt o charakterze systemowym, finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Projekt ma charakter konkursowy, a jego celem jest:

  1. Wyposażenie samorządowych instytucji kultury w kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia i rozwijania działań w zakresie edukacji kulturalnej oraz animacji kultury w społeczności lokalnej;
  2. Doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych w formie cyfrowej lub online.

Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich otrzymał dofinansowanie w kwocie 84.100 zł na realizację projektu Piekarski Nadajnik Kreatywności.

Od lipca 2021 do czerwca 2022 realizowaliśmy projekt zgodnie z jego założeniami. W ramach grantu zakupiliśmy sprzęt komputerowy, audio i wideo, dzięki czemu wyposażyliśmy studio nagraniowe do realizowania m.in.: autorskich podcastów, reportaży, czy spotkań z zaproszonymi gośćmi. Zainstalowaliśmy również pętle indukcyjne w kasie biletowej i punkcie obsługi klienta oraz w sali kinowo-widowiskowej. System ten umożliwia osobie niedosłyszącej odbiór czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę indukcyjną, w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy.

Celem programu jest nie tylko doposażenie instytucji kultury w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych w formie cyfrowej lub online ale również podniesienie kompetencji i umiejętności niezbędnych do prowadzenia i rozwijania działań instytucji kultury w zakresie edukacji kulturalnej oraz animacji kultury. W ramach programu odbyliśmy szereg spotkań i szkoleń stacjonarnych i online, które pozwoliły nam zwiększyć kompetencje cyfrowe i animacyjne.

Projekt Konwersja cyfrowa domów kultury jest realizowany w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

gdpr-image
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza ich akceptację. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.
Skip to content