ŚLĄSKIE BOŻE NARODZIENIE

Spotkanie z Markiem Szołtyskiem

8 grudnia 2022 - 10:00 - 11:30

10PLN

Podczas spotkania z Markiem Szołtyskiem – pisarzem, wydawcą, dziennikarzem, felietonistą, podróżnikiem i historykiem specjalizującym się w dwóch dziedzinach: kultura chrześcijańska
i kultura regionalna. Główne hasło jego twórczości brzmi: Marek Szołtysek – książki o lepszym świecie, będziecie mieli Państwo okazję poznać opowieść o świętowaniu Bożego Narodzenia
na Śląsku podczas której nie zabraknie odpowiedzi na pytania: dlaczego prezenty przynosi Dzieciątko, skąd się wzięło sianko, makówki, od kiedy jadano karpie, śledzie, opłatek, jak robi się śląskie betlyjki? Są tu niespotykane gdzie indziej teksty 20 śląskich kolęd.

Piekary Śląskie ul. Tarnogórska 49