MACIEJ SIEMBIEDA – SPOTKANIE AUTORSKIE

MACIEJ SIEMBIEDA – SPOTKANIE AUTORSKIE

29 lutego - 18:00 - 19:00

UWAGA! Wymagana rejestracja poprzez formularz znajdujący się na dole strony.

Maciej Siembieda jest jednym z najpopularniejszych twórców powieści sensacyjnych w Polsce. Autor książek, których bohaterem jest ekspert od śledztw historycznych – Jakub Kania (444, Miejsce i imię, Wotum, Kukły, Kołysanka, Orient), z których dwie otrzymały nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru. W dorobku ma thriller historyczny Gambit, nominowany do tytułu Książki Roku 2019 portalu lubimyczytac.pl oraz polsko-grecką sagę sensacyjną Katharsisza którą został laureatem Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru 2023. „Katharsis” zdobyło także trzecie miejsce w plebiscycie Książka Roku 2022 lubimyczytac.pl w kategorii „kryminał, sensacja, thriller” oraz wyróżnienie w konkursie „Kryminalna Warszawa” dla najlepszej powieści kryminalnej/sensacyjnej 2022 roku. W 2023 roku ukazała się najnowsza powieść Nemezis.

W 2022 roku zostały sprzedane prawa do ekranizacji sześciu z siedmiu powieści Macieja Siembiedy.

Zanim zadebiutował jako pisarz w wieku 56 lat, przez trzy dekady był reporterem skupionym głównie na śledztwach historycznych. Trzykrotnie otrzymał za nie nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (tzw. Polskiego Pulitzera). Tropienie zagadek z przeszłości jest najczęstszym tematem kilkuset reportaży Macieja Siembiedy publikowanych od paryskiej „Kultury” po polskie gazety regionalne.  Znakiem rozpoznawczym Siembiedy jest budowanie opowieści na podstawie zdarzeń, które miały miejsce w rzeczywistości. Wszystkie swoje książki pisze ręcznie piórem, przepisując na komputerze wprowadza poprawki. Tworząc sensacyjną fabułę korzysta z notesów, w których od czterdziestu lat spisuje historyczne ciekawostki, zagadki i niezbadane wątki prawdziwych śledztw. Ma takich notesów kilkanaście.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Realizacja obowiązku informacyjnego w związku z wymaganiami art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)  (dalej: RODO).

1. Administrator Danych Osobowych:
  2.  Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Miejski Dom Kultury z siedzibą w Piekarach Śląskich (41-940) przy ul. Bytomskiej 73 tel. 32 287 28 80.
  3. Może Pani/Pan uzyskać informacje o przetwarzaniu Pani/Pana danych osobowych pod wskazanym wyżej adresem.
  • Inspektor Ochrony Danych:

Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych. Dane kontaktowe: IOD MDK Piekary Śląskie, 41-940 Piekary Śląskie, ul. Bytomska 73, e-mail: iod@radiopiekary.pl

• W jakim celu i na jakiej podstawie przetwarzamy Państwa dane osobowe:

Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO na podstawie zgody wyrażonej podczas zapisu na wydarzenie pod nazwą  spotkanie autorskie - Maciejem Siembieda.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu i w zakresie niezbędnym do realizacji zgłoszenia uczestnictwa w w/w wydarzeniu.

Przetwarzanie danych obejmuje w szczególności:

1. przechowywanie przez Administratora danych osobowych w wersji papierowej i/lub także elektronicznej zawartych w  Karcie Zgłoszenia,
  2. przechowywanie danych w wersji papierowej i w systemie informatycznym,
  3. generowanie listy osób dokonujących elektronicznego zgłoszenia z systemu informatycznego i przechowywanie danych w tym systemie.
  4. Czy podanie przez Państwa danych osobowych jest obowiązkiem i jakie są konsekwencje ich niepodania

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne. Jeżeli jednak nie poda Pani/Pan danych nie będziemy mogli prawidłowo zrealizować  Pani/Pana zgłoszenia.

• Komu możemy przekazać Państwa dane osobowe

Pani/Pana dane będą udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisu prawa lub takim, z którymi Administrator zawarł umowę.

• Jak długo będą przechowywane Państwa dane osobowe

Pani/Pana dane będą przechowywane w okresie wskazanym niezbędnym do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane oraz zgodnie z terminami wynikającymi z  przepisów prawa.

• Jakie są Państwa prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych

W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych ma Pani/Pan prawo do żądania od Administratora dostępu do nich, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  i prawo do wniesienia sprzeciwu, przenoszenia danych oraz cofnięcia wyrażonej zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pani/Pana prawa mogą zostać ograniczone zgodnie z przepisami RODO. Pani/Pana prawa na wniosek zrealizuje Administrator.

• Gdzie mogą Państwo wnieść skargę wobec przetwarzania Państwa danych

Gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi wobec ich przetwarzania do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2.

• Czy Państwa dane będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji

Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane chyba, że takie działanie jest dozwolone przepisami prawa, które przewidują właściwe środki ochrony praw i wolności osób, której dane dotyczą.  Administrator danych osobowych nie przekazuje danych do państwa trzeciego.