KSIĘŻNICZKA CZARDASZA – OPERETKOWY KONCERT Z OKAZJI DNIA MATKI

KSIĘŻNICZKA CZARDASZA – OPERETKOWY KONCERT Z OKAZJI DNIA MATKI

28 maja 2023 - 18:00

95PLN

Zapraszamy do sali widowiskowej MDK na niepowtarzalny koncert operetkowy
z okazji Dnia Matki

KSIĘŻNICZKA CZARDASZA

Królowa austro-węgierskiej operetki!

To tętniące czardaszem i rewią budapesztańskie Variété- urocze tancerki, knajpiani utracjusze i wreszcie ognisty romans Księcia Edwina z piękną szansonistką Sylvią Varescu. To historia miłości ponadczasowej i porywającej, podszytej skandalem mezaliansu. ”Artystki z Variété”, „W rytm walczyka serce śpiewa”, „Czardasz Sylvii” to zaledwie kilka utworów spośród ferii przebojów tej operetki. „Księżniczka Czardasza” to coś więcej niż historia o dwojgu zakochanych w sobie ludzi. Napięcie dramatu trudnej miłości w przezabawny sposób rozładowują drugoplanowe postacie. Urzekają widza dowcipnymi dialogami i gagami, nie szczędząc żartów i odniesień do czasów współczesnych.

Spektakl „Księżniczka Czardasza” Teatru Muzycznego Castello swoją premierę miał w styczniu 2014 roku na Zamku w Mosznej. Spektakl w dwóch aktach z jedną piętnastominutową przerwą.

Czas trwania: 2h 15min

OBSADA