POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT

16 września - 18:00

35PLN

Koncert inaugurujący Rok Kulturalny Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich.

Zapraszamy na wyjątkowy koncert z przebojami największych artystów okresu dwudziestolecia międzywojennego m.in.: Eugeniusza Bodo, Toli Mankiewiczównej, Zuli Pogorzelskiej, Hanki Ordonówny, Miry Zimińskiej, Adolfa Dymszy czy Mieczysława Fogga.

Wystąpią:
Aktorzy: Natasza Ciszewska, Natalia Bezegłów, Gabriela Fuchs, Bartłomiej Hauke

Pianista: Krzysztof Dereszyński

W repertuarze koncertu znajdą się tak znakomite piosenki jak: "Miłość ci wszystko wybaczy", „Umówiłem się z Nią na 9”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Zimny drań” i wiele innych. Utwory wokalne przeplatane będą humorystycznymi tekstami zaczerpniętymi
z jednego z najlepszych kabaretów dwudziestolecia międzywojennego jakim był „Kabaret Qui Pro Quo”, który w tym czasie był kabaretem literackim i inteligenckim, a tworzone teksty wychodziły spod pióra m.in. Juliana Tuwima.

Dodatkowo cały klimat koncertu podkreślą elementy scenografii nawiązujące do mody lat 20/30-tych ubiegłego wieku. Podczas koncertu przypomnimy zatem niezapomniane piosenki i szlagiery, które pomimo upływu wielu lat mają swoich wiernych słuchaczy
i miłośników i to nie tylko wśród starszego pokolenia.

Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich

www.mdk.piekary.pl

Piekary Śląskie ul. Bytomska 73

gdpr-image
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza ich akceptację. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.
Skip to content