Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich bierze udział w plebiscycie pn. „Wydarzenie Historyczne Roku 2020”

Plebiscyt został objęty Honorowym Patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, prof. dr. hab. Piotra Glińskiego.

O jakim wydarzeniu mowa? Oczywiście o ubiegłorocznych Metropolitalnych Obchodach 100. Rocznicy Wybuchu II Powstania Śląskiego: „Nie rzucim ziemi…” oraz wydarzeniu towarzyszącym „Historia w muzyce i słowie zamknięta. promująca wydanie płyty pt. „Na żołnierską nutę?” z udziałem Orkiestra Wojskowa w Bytomiu / Polish Air Force Band Bytom , a także wydanie książki „„Emil Baron. To nie sztuka dać się zabić. Wspomnienia piekarskiego powstańca” autorstwa Dariusza Pietruchy.

W I etapie zgłaszający nadsyłają zgłoszenia, które następnie zostaną ocenione przez Jury powołane przez Organizatora.
Każdy członek Jury spośród nadesłanych w I etapie zgłoszeń wybierze w terminie do dnia 15 czerwca 2021 r. w każdej kategorii po pięć projektów.
Każdemu wybranemu projektowi członek Jury przyzna punkty. Projekt na pierwszym miejscu uzyska 10 punktów, drugim – 8 punktów, trzecim – 6 punktów, czwartym – 4 punkty, piątym – 2 punkty.

❤ Trzymajcie za nas kciuki ❤
Organizator: Muzeum Historii Polski
Partner: Historia.org.pl – Polski portal historyczny
Patroni medialni: Polskie Radio, Polska Agencja Prasowa, TVP, dzieje.pl, Polska Press Grupa, Sieci, w Sieci Historii, Gość Niedzielny.