O nas

Miejski Dom Kultury jest samorządową instytucją kultury, w ramach której funkcjonują:
  •   Miejski Dom Kultury - siedziba główna przy ul. Bytomskiej 73,
  •   Filia Miejskiego Domu Kultury przy ul. Tarnogórskiej 49,
  •   Kino „Zacisze”,
  •   Radio Piekary.

Miejski Dom Kultury istnieje już ponad 45 lat, został utworzony na mocy uchwały Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Piekarach Śląskich z dnia 14.08.1970 r.
Od 16 października 1996 r. przy MDK działa Radio Piekary, zaś od lipca 2015 r. istnieje kino „Zacisze”.
Podstawową misją działalności Miejskiego Domu Kultury jest zapewnienie mieszkańcom Piekar Śląskich i okolic możliwości obcowania z Kulturą i Sztuką zarówno na poziomie zawodowym jak i amatorskim. Jego działalność zaowocowała powołaniem do życia wielu znaczących imprez kulturalnych, istniejących do dziś. W tym miejscu można wspomnieć o wydarzeniach skupiających dużą publiczność takich jak: Dni Miasta czy Oktober po naszymu. MDK posiada bogatą propozycję działań kulturalnych kierowanych do mieszkańców reprezentujących wszystkie grupy wiekowe i charakteryzujących się najrozmaitszymi rodzajami wrażliwości artystycznej, jak chociażby: liczne koncerty, spektakle teatralne, Przegląd Teatrów Dzieci i Młodzieży, Turniej Jednego Wiersza, występy kabaretów, spotkania autorskie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością w zakładce Wydarzenia i Zajęcia stałe! Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem